Wolin – Centrum Słowian i Wikingów

Jednymi z najczęściej wybieranych przez turystów nadmorskich miejscowości naszego kraju są Międzyzdroje i Świnoujście. W sezonie letnim w tych nadbałtyckich miastach można skorzystać z wielu atrakcji oraz rozrywek.

Jeśli jednak tłumy na plażach zaczną nas już męczy, możemy odpocząć od nadmorskiego zgiełku w Wolinie. Zaledwie ok.

20 minut jazdy samochodem dzieli Międzyzdroje od Wolina, gdzie znajduje się skansen, w którym to turyści mogą zwiedzić blisko 30 chat, jakie były zamieszkiwane przez Słowian i Wikingów. Czas spędzony w wolińskim Centrum Słowian i Wikingów może okazać się ciekawą lekcją historii.

Tutaj bowiem można zobaczyć repliki narzędzi i innego rodzaju przedmiotów, jakimi posługiwali się ludzie dziesięć wieków temu. Co ważne, turyści mogą dotykać eksponatów i sprawdzać sposób ich działania.

Do Wolina warto przyjechać w okresie letnim. Być może data naszego urlopu pokryje się z datą corocznego festiwalu Słowian i Wikingów.

Warto wówczas przyjechać do tego niewielkiego miasteczka i podczas trzech dni festiwalu przenieść się w czasie, spróbować żyć tak jak ówcześni ludzie lub wziąć udział w pojedynkach i walkach na miecze oraz topory.