Wielkopolska w miniaturze

Pobiedziska to niewielka miejscowość znajdująca się na trasie Szlaku Piastowskiego. Atrakcją przyciągającą w to miejsce turystów jest skansen miniatur. Są to makiety różnego typu obiektów m.in.

zamków, pałaców, kościołów czy też placów najważniejszych miejscowości Wielkopolski, które to są mocno związane z historią regionu i leżą na trasie wcześniej już wspomnianego Szlaku Piastowskiego. Tak też zwiedzając park miniatur w Pobiedziskach, możemy przyjrzeć się m.in. zabudowaniom Starego Rynku w Poznaniu i okazałemu gmachowi Biblioteki Raczyńskich.

Za chwilę możemy obserwować z góry piękne pałace z Rogalina, Czerniejewa czy też Lubostronia. Z makiet, które prezentują obiekty ważne dla rodzenia się polskiej państwowości można wymienić chociażby Katedrę Gnieźnieńską czy tą przedstawiająca pradawną osadę w Biskupinie. To tylko z niektóre z obiektów, które możemy zobaczyć w pobiedziskim skansenie. Z pewnością można uznać, że wizyta w takim miejscu może okazać się ciekawą rozrywką dla rodziny i nietypową lekcją historii dla jej najmłodszych członków.

Tutaj również możemy rozpocząć podróż po najważniejszych historycznych punktach Wielkopolski.