Szlak Zamków Krzyżackich

www.blessidunionofsoulsonline.com

Kolejna trasa po Szlaku Orlich Gniazd oraz Piastowskim, którą warto przemierzyć. W tym przypadku w grę wchodzi podróż samochodem, gdyż do pokonania mamy prawie pół tysiąca kilometrów na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach. Właśnie w tych regionach znajdują się najbardziej okazałe i warte uwagi zamki budowane przez rycerzy bodaj najsłynniejszego zakonu na świecie.

Obowiązkowym punktem zwiedzania jest Malbork, gdzie znajduje się największa twierdza krzyżacka. Aby zwiedzić malborski zamek potrzeba przynajmniej kilku godzin. Sporo się nachodzimy, ale naprawdę warto.

Pozostałymi miejscowościami, gdzie znajdują się już mniej okazałe, ale bynajmniej wciąż atrakcyjne dla miłośników historii średniowiecza zamki krzyżackie to m.in. Kwidzyń, Sztum i Gniew.

W ostatnim z wymienionych miejsc można wziąć w udział lekcji historii. To tylko kilka miast, które warto odwiedzić. Jak wspomniano już wcześniej Szlak Zamków Krzyżackich ciągnie się przez ponad 500 kilometrów, gdzie można odnieść wrażenie, że w niewielkich odległościach od siebie znajdują się średniowieczne budowle, w których rezydowali rycerze przed, którymi drżał każdy innowierca.

kochamwakacje.pl