Szlak Piastowski

Szlak Piastowski to chyba najpopularniejsza trasa turystyczna w naszym kraju, którą większość z nas miała okazje zwiedzić podczas szkolnych wycieczek. Podróż możemy rozpocząć w Poznaniu i tutaj również ją zakończyć. Na trasie możemy zwiedzić kilkanaście miejscowości. Każda z nich ma coś ciekawego do zaoferowania.

O stolicy Wielkopolski nie będziemy się jednak rozpisywać. Powiemy tylko, że warto poświęcić kilka dni na zwiedzanie Poznania. Jeśli chodzi o pozostałe miejscowości położone na trasie Szlaku Piastowskiego, to z pewnością kilka z nich należy odwiedzić koniecznie. Jednym z takich miast będzie Gniezno – pierwsza stolica kraju, gdzie można odwiedzić Muzeum Początków Państwa Polskiego.

Oczywiście punktem obowiązkowym na naszej trasie będzie Biskupin – obecnie największy rezerwat archeologiczny w Europie oraz Kruszwica. Na szlaku czeka nas jeszcze wiele atrakcji, które to są związana z odległą historią naszego państwa. Wyprawa na Szlaku Piastowskim może zostać zrealizowana w ciągu dwóch dni. To niewiele czasu, ale wystarczającą dużo, aby móc zobaczyć ciekawe miejsca i poznać interesujące historie z nimi związane.

Taka wycieczka to doskonałym pomysł na weekend z dziećmi.

www.pozycjonerski.net.pl