Podziemna wycieczka

Wypożyczalnia samochodów Rentis.pl

Z pewnością osoby zainteresowane historią II wojny światowej, militariów oraz systemów obronnych będą zainteresowane możliwością zwiedzenia schronów przeciwatomowych. Cywilne schrony znajdują się w wielu największych miastach naszego kraju i są głównie zlokalizowane pod dworcami, budynkami użyteczności publicznej, a nawet w starych willowych dzielnicach.

Największy schron przeciwatomowy z czasów II wojny światowej przygotowany dla cywilów znajduje się w Szczecinie pod głównym dworcem kolejowym. Jego powierzchnia to blisko 2 500 m kw.

, z czego użytkowa to blisko 2 000 m kw. W 1941 roku został zbudowany przez Niemców z myślą, aby wytrzymać naloty bombowe.

Już po wojnie Polacy dodatkowo go wzmocnili, aby wytrzymał nawet wybuch atomowy. Dziś schron stanowi jedną z atrakcji turystycznych Szczecina.

Miejsce to jest również odwiedzane przez starszych mieszkańców miasta. Podziemne wycieczki są organizowane każdego dnia.

Turyści są oprowadzani przez przewodników, którzy w ciągu godzinnej wędrówki betonowymi korytarzami przybliżają wszystkim zainteresowanym historię tego specyficznego miejsca.

www.regularnykonsument.com.pl