Muzeum Zabawek w Karpaczu

Doskonałe miejsce dla rodziny z małymi dziećmi. Jednak można śmiało powiedzieć, że to rodzice będą odczuwać największą radość z racji zwiedzania Muzeum Zabawek w Karpaczu, gdyż będą możliwość powrócić do czasów, kiedy mieli po kilka lat.

Zatem jeśli trochę zmęczyła nas jazda na nartach i chodzenie po górach, warto tutaj przyjść. Miejskie Muzeum Zabawek zostało otwarte w 1995 roku i od tego czasu cieszy się ogromną popularnością wśród turystów przyjeżdżających na urlop do Karpacza oraz rodzimych mieszkańców tej górskiej miejscowości.

W muzeum we wrocławiu została zgromadzona kolekcja zabawek wytwarzanych na przestrzeni dwóch wieków. Możemy tutaj obejrzeć eksponaty z końca XVIII wieku, dziewiętnastowieczne lalki oraz zabawki dla niemowląt z połowy ubiegłego wieku.

Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, a także ich rodzice będą zachwyceni z odwiedzin w tego rodzaju miejscu. Samochodziki, figurki, misie, domki dla lalek to tylko niektóre z rodzajów zabawek jakie można tutaj zobaczyć.

Eksponatów jest blisko 2 500. Warto, aby Muzeum Zabawek również odwiedziły osoby zajmujące się rękodziełem.

Duża część zabawek prezentowana w tym miejscu to wyroby manufakturowe, malowane, strugane, obrabiane ręcznie. Można powiedzieć, że w wielu przypadkach zabawki są małymi dziełami sztuki, wykonanymi z dokładnością i precyzją.

Wizyta w muzeum może zatem okazać się inspirująca dla tych, których hobby jest rękodzieło.

audioblog.com.pl www.tamton.pl