Kraków

Kraków jest jednym z najbardziej ulubionych kierunków turystów z Polski, ale również tych pochodzących z różnych regionów świata. Można powiedzieć.

Aby móc choć w części poznać miasto Kraka i zobaczyć co najważniejsze, warto zarezerwować sobie kilka dni. Do Krakowa najlepiej przyjechać w okresie wiosenno-letnim, gdyż wówczas mamy pewność, że pogoda będzie sprzyjać całodziennym spacerom uliczkami tego jakże urokliwego miasta.

Podobnie jak we wszystkich miastach atrakcyjnych dla turystów, tak i w Krakowie są miejsca, które koniecznie należy zobaczyć. Zwiedzanie możemy rozpocząć od spaceru na Rynku Głównym wzdłuż Sukiennic i Wieży Ratuszowej.

Później warto poświęcić nieco więcej czasu na zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu, gdzie dla turystów przygotowano wiele eksponatów rozmieszczonych w kilkudziesięciu salach wystawowych. Polecamy również odwiedzenie Muzeum Uniwersytetu Jagielońskiego, gdzie miłośnicy historii i sztuki z pewnością będą zachwyceni.

To tylko zaledwie niewielka część tego, co Kraków ma do zaoferowania turystom. Znajdą się tu bowiem miejsca, które zachwycą miłośników historii i sztuki, jaki również atrakcje o bardziej rozrywkowym charakterze.

wypożyczalnia luksusowych samochodów hotel bieszczady