Kazimierz Dolny

Kto choć raz odwiedził Kazimierz Dolny z pewnością zadurzył się w urokliwych krajobrazach otaczających te niewielkie miasteczko oraz zachwycił się pięknem zabudowań. Zdaje się, że miejsce to rzuca urok na każdego kto tu przyjeżdża, podobnie jak na wielu artystów, którzy na stałe wpisali się w klimat Kazimierza Dolnego.

Będąc w miasteczku niemalże obowiązkiem każdego turysty jest zwiedzenie kilku istotnych miejsc. Spacer po Kazimierzu Dolnym warto rozpocząć od Rynku podzielonego na starą i nową część.

Tutaj największą atrakcją jest studnia z XIX wieku. Później warto udać się w dół rzeki Wisły, aby zobaczyć kilkanaście spichlerzy, które to niegdyś były najlepszym potwierdzeniem bogactwa tego miasta.

Wędrówkę po Kazimierzu warto kontynuować wzdłuż ulicy Sentorskiej. Tutaj właśnie znajdują się odrestaurowane kamienice zachowane w duchu renesansowej architektury.

To tylko niektóre z licznych atrakcji oferowanych przez Kazimierz Dolny. Warto spędzić tutaj choć jeden wiosenny weekend i zanurzyć się w historii i pięknie miasteczka.