Kaszubski Park Etnograficzny

Kaszubski Park Etnograficzny znajduje się w niewielkiej miejscowości o nazwie Wszydze Kiszewskie. Park zajmuje powierzchnie ok. 20 hektarów i jest podzielony na 6 części. Pięć z nich zajmują obiekty architektoniczne z różnych regionów Kaszub.

Część z nich została zbudowana w XVIII i XIX wieku. Ostatnia, szósta część Kaszubskiego Parku Etnograficznego została przeznaczone na takie budowle jak szkoła, kościół czy też kuźnia. Odwiedzając skansen cofamy się w przeszłość i możemy zobaczyć, w jakich warunkach żyli ludzi ok. 200 lat temu.

Co istotne większe grupy np. wycieczki szklone mogą za dodatkowymi opłatami uczestniczyć w ciekawych lekcjach np. nauki języka kaszubskiego, haftu, tkactwa czy też lepienia z gliny. Takie zajęcia z pewnością jeszcze bardziej przybliżą styl życia prowadzony przez mieszkańców Kaszub w XIX i na początku XX wieku.

Oczywiście podobne atrakcje Kaszubski Park Etnograficzny oferuje indywidualnym turystom. Skansen warto odwiedzić w trzecią niedzielę lipca lub sierpnia. Wówczas odbywają się jarmark oraz Święto Kartofla. Dodatkowo w okresie wiosenno-letnim w Parku organizuje się wiele imprez o charakterze historycznym.

www.zebymed.pl